181115 konkurs recyt

181115 konkurs recyt

W poniedziałek, 4 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego odbył się konkurs recytatorski. Uczestnicy stający w szranki, w których oceniana była mowa wiązana, mieli wybrać sobie utwór, który wpisywałby się w temat zaproponowany przez organizatorów, czyli: „A to Polska właśnie…”. Naturalnie to artystyczne przedsięwzięcie wpisywało się w narodowe świętowanie 100-lecia niepodległości.

Z tarczą wróciły:

  • Olga Mielczarek IIIa gimnazjum – I miejsce,
  • Julia Nocuń VIIa – II miejsce,
  • Natalia Tomzik VIIa – II miejsce (w kategorii wokalnej).

Dziewczęta czarowały jury interpretacją następujących utworów: „Do prostego człowieka” Juliana Tuwima – Olga, „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej – Julia, „Czarna sukienka” śpiewana w oryginale przez Annę Szałapak – Natalia z akompaniamentem pełnych wirtuozerii dłoni pani M. Itczak.

Nastolatkom gratulujemy: rewelacyjnych genów (uznanie dla rodziców), olśniewającej ekspresji, talentu, pracy, wygranej z tremą. Tu trzeba podkreślić, iż siódmoklasistki w owym dniu miały kumulację intelektualno-twórczą. Otóż przed występami estradowymi próbowały swych sił w konkursie przedmiotowym z języka polskiego! Jak się bardzo chce, to można – brawo za determinację!

Uczennice przygotowały panie: Magdalena Walocha, Katarzyna Głębiewska, Monika Itczak.

Zdjęcie tytułowe dzięki uprzejmości Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego.