171205 bank zywnosci

171205 bank zywnosci

„Fajnie jest robić coś dobrego, a przy tym dobrze się bawić” – tak podsumowały swój udział w akcji nasze wolontariuszki.
Od 1 do 3 grudnia przeprowadzana była Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności w blisko 3000 polskich sklepów. Na terenie Częstochowy akcja taka przeprowadzona była w około 50 sklepach. Wolontariuszki naszej szkoły, pod opieką pań: Agnieszki Kuli i Ewy Bogdał, 2 grudnia zbierały żywność długoterminową w Biedronce przy ul. Św. Rocha. Dziewczyny zajmowały się rozdawaniem ulotek, zachęcaniem klientów do udziału w akcji, odbieraniem i segregowaniem produktów. Uczennice dowiedziały się, na czym polega działalność Banków Żywności i do kogo trafiają zebrane w tych dniach artykuły. Chociaż po raz pierwszy brały udział w takiej akcji, spisały się doskonale, czego dowodem były koszyki pełne artykułów spożywczych. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariaty już teraz deklarują chęć udziału w wiosennej zbiórce żywności.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie dziewczyn, poświęcenie wolnej soboty i uśmiechy na buziach.

[widgetkit id=252]