171023 dzien zywnosci

171023 dzien zywnosci 

20 października 2017 r. nasze wolontariuszki z kl. VII i III gimnazjum wzięły udział w happeningu przeciwko marnowaniu żywności. Hasła, które umieszczone były na transparentach i wygłaszane przez młodych ludzi, miały uświadomić mieszkańcom Częstochowy, że nadwyżka żywności, zawsze może przydać się komuś innemu. Zachęcały również do przemyślanych zakupów i racjonalnego wykorzystywania żywności. Kolorowy korowód uczniów, niejednokrotnie ciekawie przebranych za artykuły spożywcze, przeszedł Alejami od Placu Daszyńskiego do Placu Biegańskiego, gdzie wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy i słodkie upominki. Z pewnością nasze wolontariuszki nie pozwolą na marnotrawienie słodyczy, bowiem jak zapowiedziały, nadwyżką podzielą się ze swoimi podopiecznymi, którymi zajmują się w świetlicy szkolnej.

[widgetkit id=231]