170504 swietlica

20 kwietnia uczniowie ze świetlicy obchodzili Dzień Ziemi. Dzieci z klas I-III obejrzały film edukacyjny pt. „Nasza planeta Ziemia”, śpiewały piosenkę pt. „Moja planeta” oraz eksplorowały globus, odpowiadając jednocześnie na pytania prowadzącego. Zajęcia podsumowano pracą plastyczną pt. „Chrońmy naszą planetę”. Zajęcia prowadziły panie: Monika Itczak oraz Ewa Krajewska.

Inną atrakcją świetlików był Dzień Tańca, od wielu lat na całym świecie obchodzony 29 kwietnia, na pamiątkę urodzin wielkiego reformatora tańca – G. Noverra. Rytm i ruch towarzyszy człowiekowi od zawsze. W tańcu człowiek uwalnia swoje emocje, wyraża uczucia, czerpie pozytywną energię. Taniec daje radość, szczęście, czyni człowieka lepszym, prawdziwie wolnym. Tego dnia uczniowie ze świetlicy wsłuchiwali się w swoje serca, by poczuć rytm swego ciała. Poznali również polskie tańce narodowe: poloneza, mazura, krakowiaka i oberka. Uroczyście zatańczyli poloneza w parach, wykonując figury taneczne. Finałem zajęć była nauka podstawowych kroków tańców towarzyskich, m.in. cza-czy, rock’n’rolla, tanga. Zajęcia przygotowały panie: Monika Itczak, Ewa Krajewska i Ewa Konieczna.