180614 dzienpatrona

180614 dzienpatrona

Tegoroczne obchody święta Patronki naszej szkoły przebiegały pod hasłem „Modlitwa i miłosierdzie czyli M i M”. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania uczniów klas młodszych z legendą „Stopka Królowej Jadwigi”. Natomiast uczniom klas starszych zaprezentowano monogram Królowej Jadwigi – dwie splecione ze sobą litery M – M w kolorze czerwono – białym na niebieskim tle. Monogram Królowej, którym podpisywała swe dzieła, widniał w ”Psałterzu Floriańskim”, na ścianie w jej komnacie na Wawelu i na wielu innych przedmiotach. Nawiązuje on do perykopy św. Łukasza o siostrach Marii i Marcie. Te dwie ewangeliczne postacie symbolizują czyn i kontemplacje. Były to dwa uzupełniające się ideały, do których dążyła Monarchini. Królowa w swym życiu łączyła modlitwę z czynem, ze służbą dla narodu i dla bliźniego. Modlitwa i uczynki miłosierdzia stały się jej drogą do świętości. Dlatego my, wpatrując się w naszą Patronkę, pragniemy dołączyć do wcześniej organizowanych akcji charytatywnych ”Pomoc przedszkolakom w Ntamungenga”. Przynosimy więc; piłki różnej wielkości ( bez powietrza), szczoteczki do zębów dla małych dzieci, puzzle z dużymi elementami, kolorową bibułę, wycinanki, kredki Bambino. Zbiórka trwa do 21 czerwca, rzeczy składamy w sali 105. 12 czerwca o godzinie 10:45, mimo że pogoda splatała nam figla i się rozpadało – ruszyliśmy z orszakiem królewskim na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za rok szkolny 2017/2018. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii. Powtarzajmy za naszą Patronką M i M – modlitwa i miłosierdzie.

[widgetkit id=340]