Autor: Magdalena Kempa

— — — — — — — — — — — — —

Szkolny konkurs na Klasę o największym sercu, czyli taką, która potrafi zjednoczyć się, by zrobić coś dobrego został rozstrzygnięty. Organizacją akcji w naszej szkole zajął się Szkolny Klub Wolontariatu.

Konkurs został zorganizowany na potrzeby corocznej akcji mikołajkowej dla dzieci: „Święty Mikołaj na Kresach 2023” organizowanej przez Urząd Miasta Częstochowy wraz z Towarzystwem Patriotycznym „Kresy”. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie przez każdą klasę paczki mikołajkowej dla dziecka z Kresów, która miała zawierać konkretne rzeczy wg podanych wytycznych. Do prezentu należało również dołączyć ręcznie wykonaną kartkę z oryginalnymi życzeniami od zespołu klasowego.

W ocenie konkursu szczególną uwagę zwrócono na: pomysłowe wykonanie świątecznej torby, oryginalne życzenia świąteczne umieszczone na kartce oraz zgodność zawartości paczki.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs w kategorii klas 1-3 wygrała klasa 1a. Podczas końcowego głosowania wyłoniono także zwycięzców spośród klas 4-8. Złote bilety przekazane przez Samorząd Uczniowski otrzymują ex aequo klasy 4b i 5a.

Pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie na rzecz pomocy dla naszych sąsiadów. Dzięki staraniom uczniów, ich wychowawców, nauczycieli oraz rodziców naszej szkoły olbrzymia pomoc trafi wkrótce do dzieci z Łotwy, Litwy, Białorusi i Ukrainy.