170512 szachy

170512 szachy

W sobotę 6 maja w Katolickiej Szkole Podstawowej w Częstochowie przy ulicy Górnej 12 rozegrano IV Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Szybkich Dzieci do lat 7.
Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba uczestników – 86 chłopców i dziewcząt. Przyjechali m.in. z Wrocławia, Rybnika, Chrzanowa, Mikołowa, Olkusza, Lublińca, Poraja, Koszęcina i Radomska. Oczywiście najwięcej zawodników reprezentowało częstochowskie przedszkola i szkoły. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Z grona naszych czterech reprezentantów najlepszy wynik uzyskał Mateusz Nawrocki, który zajął trzynaste miejsce wśród chłopców (szóste wśród zawodników z Częstochowy). W zawodach dzielnie walczyli także: Mateusz Kołodziejski, Szymon Chłąd i Jan Załęcki.
Gratulacje dla naszych reprezentantów.
Link do strony turniejowej z wynikami: wyniki