190524 szachy

190524 szachy

Zakończyła się  rywalizacja w Turniejach XXVII Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach. Czwarty, ostatni w tej edycji Turniej  odbył się 17 maja w Szkole Podstawowej Nr 9  w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 149 zawodników, w tym jedenaścioro  naszych reprezentantów. Zawody , jak zwykle , przeprowadzono na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika, w dwóch grupach rozgrywkowych. W tych trudnych, pięciogodzinnych zmaganiach świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie. Ośmioro z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej i zdobyło  punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.

W grupie klas 0-IV wśród dziewcząt Agata Pacud zajęła drugie miejsce a Zofia Karolczyk ósme.

Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowany został Mikołaj Sypek. Punktowali także Daniel Erdman i Mateusz Nawrocki. Udane zawody rozegrali także Adrian Maszewski i nasz najmłodszy reprezentant, debiutant Dominik Kolan.

W grupie klas V-VIII Emilia Egeman zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt a Marta Kot czwarte. Wśród chłopców Kamil Sroka zajął dziewiąte miejsce a Tymon Żak dziewiętnaste.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Linki do strony turniejowej z wynikami:

grupa klas  0-IV: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2838/
grupa klas  V-VIII: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2839/

W klasyfikacji generalnej grupy klas 0-IV cyklu Grand Prix Agata Pacud zajęła  pierwsze miejsce wśród dziewcząt i  została Mistrzynią Częstochowy!
W klasyfikacji generalnej grupy klas V- VIII Emilia Egeman  zajęła  trzecie miejsce wśród dziewcząt i  została drugą Wicemistrzynią Częstochowy!
Ceremonia zakończenia XXVII Edycji Grand Prix odbędzie się 25 maja o godzinie 16. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Częstochowie.

Gratulujemy wszystkim laureatom, gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom. Życzymy udanych partii i  sukcesów w następnej edycji Grand Prix.

[widgetkit id=434]