Wczytując się w teksty biblijne oraz nauczanie Kościoła i poznając sylwetki świętych, którzy życie swe wypełnili miłością, staramy się i my pomagać innym. I tak chętni uczniowie naszej szkoły, w ustalone dni, piekli muffinki i ciasteczka, a uzyskane fundusze przekazaliśmy na leczenie dzieci niewidomych w Rwandzie, Fundacji Raoula Follereau – pomoc trędowatym oraz ,,naszym” adoptowanym uczniom z misji w Kamerunie, których wspieramy już od kilku lat.

Tegoroczne hasło ,,Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).

Ponadto w naszej szkole zbieramy znaczki pocztowe i przekazujemy je do Pieniężna – w ten sposób pomagamy misjonarzom. Zbieramy również plastikowe nakrętki – pomagając choremu Tobiaszowi. W ostatnich dniach przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję „Bilet dla brata”.
Dziękujemy pani Bożenie Kukli za okazaną pomoc przy realizacji tego dzieła.

[widgetkit id=49]