181031 zawody

181031 zawody

29 października, po raz pierwszy w naszej szkole, odbył się Szkolny Dzień Zawodów. Wzięli w nim udział uczniowie klas 6-8 i 3 klasy gimnazjum. Ich zadaniem było zainteresowanie całej społeczności szkolnej wybranymi przez siebie profesjami. W prezentacji musieli uwzględnić profil kompetencyjny określonego zawodu, analizę dostępnych ścieżek edukacyjnych i możliwości zatrudnienia na lokalnym i krajowym rynku pracy. Dużą rolę odgrywała również strona wizualna przygotowanego stoiska zawodowego.

Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Na plakatach i ulotkach zamieścili wszystkie najważniejsze informacje. Przedstawiciele klas byli pięknie przebrani. Kucharze robili jedzenie, lekarze uczyli zasad pierwszej pomocy, a patolodzy zaznajamiali z tajnikami swojego zawodu. Malowano tatuaże (oczywiście zmywalne) i uczono zasad dobrego makijażu. Była rakieta u astronautów i wóz strażacki u strażaków. Udało się również zaprosić gości – był „prawdziwy” policjant i strażnik więzienny. Było zabawnie, ale przede wszystkim zawodowo.

Zawody przedstawiane w tym dniu to:

 • 6a- astronauta,
 • 6b- strażnik więzienny,
 • 6c- weterynarz,
 • 7a- pielęgniarka,
 • 7b- strażak,
 • 8a- tatuator,
 • 8b- lekarz,
 • 8c- kucharz,
 • 3a gim.- policjant,
 • 3c gim.- patolog,
 • 3e gim.- kosmetyczka.

Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za tak profesjonalne przygotowanie stoisk… i już dzisiaj zapraszamy do zabawy za rok.

Koordynatorkami Szkolnego Dnia Zawodów były panie: Edyta Stacherczak i Edyta Niewczas.

[widgetkit id=377]