Autor: Monika Itczak

— — — — — — — — — — — —

27 lutego odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego ,,Wszystkie koty są wspaniałe i te duże, i te małe”. Na wstępie uczniowie klasy IIIa zaprezentowali ciekawostki dotyczące życia kotów. Ukoronowaniem uroczystości był taniec uczniów klas drugich, którzy przebrani za czarne koty zatańczyli musicalowe przeboje.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi. Głównym celem konkursu było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, przypomnienie o potrzebie pomocy wolno żyjącym kotom i bezdomnym zwierzętom oraz uwrażliwienie ludzi na trudny koci los.

Przy ocenie prac komisja konkursowa szczególną uwagę zwróciła na efekt samodzielnej działalności twórczej uczestnika, zgodność z tematyką, oryginalność oraz estetykę wykonania. Uczniowie w swoich pracach wykazali się niezwykłą kreatywnością.

Wyłoniono następujących laureatów w trzech kategoriach:

Klasy I

  • I miejsce – Jakub Mrozik, klasa Ib
  • II miejsce – Zofia Kijas, klasa Ic
  • III miejsce – Leonard Janiszewski, klasa Ic

Wyróżnienie – Anna Dućka, klasa Ic

Klasy II

  • I miejsce – Maksymilian Bryś, klasa IIb
  • II miejsce – Leon Mazur, klasa IIb
  • III miejsce – Natalia Książek, klasa IIa

Wyróżnienie – Liliana Kwiatkowska, klasa IIb

Klasy III

  • I miejsce – Oskar Sap, klasa IIIa
  • II miejsce – Bartosz Jasnos , klasa IIIb
  • III miejsce – Marianna Organa, klasa IIIa

Wyróżnienia:

Pola Wojtala, klasa IIIa
Marcel Makulec, klasa IIIb
Antoni Lamik, klasa IIIa
Dawid Pros, klasa IIIa

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!

Sylwia Jura, Barbara Marks, Ewa Krajewska, Monika Itczak