W minioną niedzielę w naszej szkole odbył się piknik rodzinny dla mieszkańców dzielnicy Grabówka pod nazwą „Szkolny tygiel rozmaitości” i, jak sama nazwa wskazuje, atrakcji było co niemiara. Nauczyciele przygotowali na ten dzień uczniów, którzy popisywali się swoimi wszelakimi talentami. Dzieciaki zaprezentowały cały korowód umiejętności: od wokalnych, tanecznych, aktorskich, gimnastycznych, aż po artystyczne i sportowe, które można było oglądać przez cały czas trwania pikniku. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w serdecznej i przyjaznej atmosferze oraz wraz z dziećmi wziąć udział w konkursach, rozgrywkach sportowych i w warsztatach artystycznych. Teren szkoły przyozdobiono pracami plastycznymi i kompozycjami kwiatowymi wykonanymi przez uczniów w trakcie zajęć edukacyjnych i kółek zainteresowań. Na wszystkich przybyłych czekały różnorodne niespodzianki, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Spotkanie rodzinne na terenie szkoły ubarwili współpracujący ze szkołą goście i instytucje: Stowarzyszenie Artystów Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracza, Klub Sportowy „Capoeira” Częstochowa, Studio Tańca Step By Step, straż pożarna, policja oraz fundacja DKMS.

O żołądki uczestników zabawy dbali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy dzielnie obsługiwali grilla z pieczonymi kiełbaskami i kaszanką oraz kawiarenkę ze słodkościami, oferującą domowe wypieki przygotowane przez rodziców oraz napoje chłodzące, które studziły rozgrzanych emocjami i atrakcjami uczestników zabawy. Pogoda również nas nie zawiodła, więc uroczystość przebiegała przy cudnej, słonecznej aurze. Ogromne zaangażowanie rodziców, uczniów i nauczycieli oraz zgodna współpraca sprawiły, że całe przedsięwzięcie wspaniale się udało i na trwale zapisało się w historii szkoły. Do zobaczenia za rok!

Przewodniczący Rady Rodziców
Dariusz Wielgórka

[widgetkit id=85]