171124 szlachetna paczka

171124 szlachetna paczka

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, przypominają nam o tym wystawy sklepowe, oferty reklamowe i pytania najbliższych o nasze wymarzone prezenty. Te święta to dla większości z nas czas radości i beztroskich spotkań rodzinnych. Ale powinien to również być czas refleksji i zwrócenia uwagi na innych ludzi, nawet tych zupełnie nam obcych. Dlatego zachęcamy, do udziału w przygotowaniu, po raz drugi w naszej szkole,  Szlachetnej Paczki  dla potrzebującej rodziny. Każda, nawet najdrobniejsza pomoc, pozwoli zaspokoić konkretne potrzeby. Szkolny Klub Wolontariatu wybrał rodzinę, której zapewne przyda się pomoc. Poniżej przedstawiamy rodzinę i jej potrzeby. Pani Ola i jej mąż wychowują dwie córki. Siedemnastoletnią Kingę i dziewięcioletnią Anię. Kiedy u młodszej z dziewczynek wykryto nowotwór, mama musiała zrezygnować z pracy, by zająć się chorującym dzieckiem.

Choroba córki jest dla rodziców ogromnym obciążeniem psychicznym, ale niezłomnie dążą do tego, by zapewnić Ani i Kindze jak najlepsze warunki.

Ania to niezwykle ciepła, mądra dziewczynka, uwielbia nagrywać filmiki, pasjonują ją media społecznościowe.  To jej okno na świat, na ludzi, ponieważ przez chorobę większość czasu spędza  w domu lub w szpitalu.  Marzeniem dziewczynki jest nowy laptop. Kinga jest pogodną, towarzyską dziewczyną, pasjonuje się modą i fotografią.

Potrzeby rodziny

Sprzęty:  pralka – otwierana od góry, 40cmx60cm głębokości;
               wyciskarka wolnoobrotowa – do przygotowywania soków dla Ani;
               laptop i statyw na komórkę do nagrywania filmików;

Żywność trwała:    herbata, kawa, kakao Puchatek, kasza, cukier, mąka, ryż, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa i owoce w puszkach, ogórki konserwowe, makaron spaghetti, sosy spaghetti, płatki śniadaniowe, Bobo Fruit (jabłko-banan, marchewka), czekolada milka i batony z białą czekoladą, cukierki Schoko Bons, mleko, dżemy.

Środki czystości:  mydło/żel myjący, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, szampony, oliwka, balsam do ciała, proszek do prania, płyn do płukania, płyn do naczyń, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, Mr Muscle – płyn do szyb, Ajax – płyn do podłóg, płyny i proszki czyszczące, ściereczki, gąbki.

Odzież dla Ani:    kurtka zimowa rozmiar 144-150, sylwetka szczupła, najlepiej moro z białym futerkiem przy kołnierzu;
                              bluza z kapturem – kangurek, biała lub czarna, rozmiar 144, szczupła;
                              buty Adidas Superstar – białe z błyszczącymi paskami, rozmiar wkładki 22-23 cm (rozmiar buta ok 33-34)

Odzież dla Kingi:   kurtka przejściowa, rozmiar M – szczupła, ciemna, młodzieżowa
                                bluza Włókniarz, rozmiar M

Pomoce szkolne: zeszyty, farby, papier kolorowy, plastelina, bloki, nożyczki, przybory do pisania, kredki, piórnik, plecak czarny;

Wyposażenie mieszkania: – kołdra, koc, ręczniki, pościel – poszwy, prześcieradła;
                                               – pościel, kołdra 200×220 cm, poduszka profilowana

Specjalne upominki:  Ania – FISHEYE na telefon

                                     Kinga – getry/leginsy Adidas, rozmiar S/M

                                     mama – srebrna bransoletka

                                     tata – ciemna bluza z kapturem, rozmiar XL

Oczywiście powyżej wymienione artykuły to tylko sugestia, warto podczas przedświątecznych zakupów kierować się własnym rozsądkiem i wyobraźnią, by wybrać i podarować to, co przydatne jest w każdym domu.

Jeżeli ktoś z Państwa zdecyduje się indywidualnie lub w grupie na zakup któregoś z droższych artykułów, prosimy o wsześniejsze przekazanie takiej informacji organizatorom zbiórki – p. Agnieszka Kula, p. Ewa Bogdał.

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza Wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Z góry dziękujemy za okazane serce.