171124 szlachetna paczka

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, radości i miłości. To także chwila, by się zatrzymać i dostrzec potrzeby innych, dla których święta nie są tak beztroskie. Zapraszamy Wszystkich do wzięcia udziału w przygotowaniu świątecznej paczki dla potrzebującej rodziny. Jak tego dokonać? Wystarczy zapoznać się z poniższymi informacjami, wybrać produkt, który możemy podarować i przekazać go koordynatorom szkolnego wolontariatu, paniom Agnieszce Kuli lub Ewie Bogdał. Akcja na terenie szkoły trwa do 4 grudnia. Następnie nasi wolontariusze zapakują prezenty w kolorowe świąteczne papiery i Szlachetna Paczka zostanie przekazana pani Darii i jej dzieciom, by umilić im święta i umożliwić godne życie.

Najważniejsze potrzeby to pralka i lodówka oraz ubrania dla dzieci.

Podstawowe produkty żywnościowe:
herbata, kasza, mąka, cukier, ryż, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa i owoce w puszkach, olej, makaron, kawa, kakao, dżem itp.
Inne: kaszki mleczno- ryżowe Nestle/Bobovita.

Środki czystości i artykuły higieniczne:
proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon i inne według uznania.

Odzież i obuwie:
dla Filipa rozmiar 104, sylwetka szczupła – kurtka zimowa; spodnie, bluzy, dresy itp.
dla Natalii rozmiar 86, sylwetka szczupła – spodnie, getry, dresy, bluzy, bluzki itp.
dla pani Darii kozaki rozmiar 38, dla Filipa trapery zimowe – rozmiar 24.

Materiały szkolne:
zeszyty, kredki, farby, bloki, plastelina, kolorowanki itp.

Wyposażenie mieszkania:
kołdra, koc, pościel, poduszka, ręczniki,
pościel – jeden komplet dla dziewczynki 140×200 plus jasiek, jeden komplet dla chłopca 140×200, jeden komplet standard 160×200.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:
łóżeczka dla dzieci z listwą/barierką zabezpieczającą przed spadaniem;

Szczególne prośby:
Natalka – lalka,
Filip – samochód,
Pani Daria – perfumy.

Prosimy o ewentualny kontakt telefoniczny lub osobisty z koordynatorami w celu uniknięcia dublowania upominków.
Mile widziane również świąteczne papiery i kolorowe wstążki, by nasz wspólny prezent był pięknie zapakowany.

Liczymy na Państwa otwarte serce, pomoc i inwencję.