170530 zielona szkola

170530 zielona szkola

„- Do Zakopanego!” – te słowa padły we wrześniu z ust szóstoklasistów i ich rodziców. Od tej pory wszyscy zaczęliśmy odliczać dni, aż w końcu nadszedł upragniony przez wszystkich 22 maja – dzień wyjazdu. O godzinie 8.15 na parkingu naszej szkoły odbyła się zbiórka uczestników wycieczki. Po pożegnaniu z rodzicami wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do Zakopanego.
W drodze do naszej Willi „Jędruś”, która znajdowała się w zacisznym miejscu Zakopanego, przeszliśmy Dolinę Kościeliską, przeciskając się przez Jaskinię Mroźną oraz podziwialiśmy owce pasące się na halach. Zaraz po przybyciu i zakwaterowaniu zjedliśmy kolację i mieliśmy czas na bilard, różne gry i zabawy.
Po pierwszej nocy w nowym miejscu wszyscy o godz. 8.30 stawiliśmy się na pysznym śniadaniu, a zaraz po naładowaniu akumulatorów wyruszyliśmy na baseny termalne „Bania”; zabawom nie było końca.
Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki, na którą wjechaliśmy kolejką kolejnego dnia. Po dotarciu na szczyt , na górnej polanie Gubałówki czekało nas wiele atrakcji, można tu podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego, ale to nie wszystko – każdy z nas znalazł coś dla siebie. Po tych wspaniałych wrażeniach, kolejką zjechaliśmy w dół, skąd ruszyliśmy na Krupówki. O godzinie 17.30 zjedliśmy obiadokolację i odpoczywaliśmy, grając i podziwiając piękne góry.
Kolejny dzień to baseny w Białce Tatrzańskiej. Było cudownie, każdy znalazł tu coś dla siebie. Po basenach czekała nas kolejna atrakcja w postaci ogniska, w czasie którego każdy zjadł pyszną kiełbaskę i upiekł sobie chleb.
Wszystko, co dobre, szybko się kończy… i tak przyszedł czas wyjazdu. W drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek w Niedzicy , przepłynęliśmy gondolami do zamku w Czorsztynie ,
a smak zupy pomidorowej i schabowego zapamiętamy na długo…
Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków południowej Polski.
Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.
Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie, panie: Elżbieta Chęcińska, Violetta Strzelecka i Iwona Górawska oraz pani Barbara Rek.

[widgetkit id=199]