151126 teatr

151126 teatr

Piątek 4 października dla wielu uczniów klas starszych upłynął pod znakiem teatru. Zagwarantował nam to Teatr „Artenes” z Wrocławia. Tego dnia, ci nieco młodsi, bo należący do klas piątych i szóstych, obejrzeli spektakl będący adaptacją przetłumaczonej aż na czterdzieści języków powieści Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z placu broni”. Ta niezwykła historia od lat wzrusza czytelnika. Ernest Nemeczek i jego koledzy podejmujący wszelkie działania, by stworzyć swoją  „podwórkową ojczyznę” wciąż wywołują wielkie emocje…

Po powrocie „młodszaków” przyszła kolej na ósmoklasistów. W MDK-u obejrzeli przedstawienie pt. „Poeta Obojga Narodów”. Bohaterem sztuki jest dobrze znany naszej młodzieży jeden z romantycznych wieszczów – Adam Mickiewicz. Przedstawienie obfitowało w dojmujące recytacje fragmentów m.in. „Reduty Ordona”, „Śmierci pułkownika” czy „Pana Tadeusza”. Wielu z naszych uczniów cichutko także recytowało poznane już teksty. Spektakl przybliżył również życie tego wielkiego człowieka, będąc zarazem teatralnym hołdem ku jego literackiej twórczości.

Warto podkreślić, że piątkowy wyjazd był doskonałą okazją do tego, by przypomnieć kulturę zachowania w teatrze oraz pamiętać o stosownym stroju!

A teraz czekamy na wrażenia siódmoklasistów, którzy wkrótce wybierają się na „Zemstę” do Krakowa. Oj, będzie się działo!