170619 festyn

170619 festyn

W dniu 11 czerwca po raz kolejny Rada Rodziców zorganizowała piknik rodzinny dla wszystkich uczniów naszej szkoły i mieszkańców dzielnicy Grabówka. W tym roku odbył się on pod hasłem „Na ludowo jest kolorowo i odlotowo”. Zgodnie z myślą przewodnią, zabawę rozpoczął pokaz suity tańców ludowych z okolic Częstochowy w wykonaniu uczniów klas szóstych i piątych oraz popisy wokalne uczennic klasy Va: Natalii Tomzik i Katarzyny Pacak, które zaprezentowały się w przyśpiewkach: „Lipka zielona” i „A cyje to konie”. Później rozpoczęły się występy klas, które prezentowały różnorodność i specyfikę państw Europy, zgodnie z elementami pikniku „My obywatele Europy”. Wraz z nauczycielami języka angielskiego, inicjatorami imprezy oraz pod opieką wychowawców, uczniowie zaprosili obecnych na pikniku gości do odbycia krótkich wizyt w różnych krajach naszego kontynentu. Było ludowo, barwnie i kolorowo! Odwiedziliśmy takie kraje jak Hiszpanię (Ia), Holandię (IIa), Danię (IIb), Niemcy (IIc), Francję (IId), Grecję (IIIa), Polskę (IIIb), Austrię (IIIc), Włochy (IVa), Portugalię (IVb), Czechy (IVc), Finlandię (Vb), Rumunię (VIa) i Cypr (VIc). Podróż tę umilały nam także piosenki śpiewane w obcych językach przez uczennice i uczniów naszej szkoły, a także wiersz, który w wersji anglojęzycznej zaprezentował uczeń klasy I. W trakcie „zwiedzania” oraz po zakończeniu podróży po krajach europejskich wszyscy mogli skosztować „Smaków Europy” – potraw pochodzących z różnych krajów. Kolejną atrakcję spotkania z mieszkańcami dzielnicy zapewniły występy taneczne i muzyczne naszych uczniów, których było co niemiara! Rozpoczął je popis Szymona Chłąda z klasy I a, który w brawurowy sposób pokazał wszystkim, jak można bawić się grą na perkusji i czerpać z tego wiele przyjemności! Wielkimi brawami nagrodzono również tańce w wykonaniu klas drugich oraz prezentacje uczennic klas piątych, które przygotowały występy z przyborami gimnastycznymi. Burzę oklasków wywołał występ niezrównanego koła teatralnego „Bajolandia” w składzie: Michał Baryła, Patrycja Jackowska, Natalia Kazibudzka, Hubert Kulejewski, Mieszko Mazurek, Magdalena Naumik, Julia Nocuń, Izabela Okręglicka, Zuzanna Pradela, Alicja Prokop, Maja Rytkowska, Natalia Tomzik, Nel Trelowska, Olga Blochlińska i Julia Wolbiś, które w mistrzowski sposób opowiedziało całej społeczności szkolnej, jak niezdrowe i zgubne jest korzystanie z wszelkiego rodzaju używek, kuszących wszystkich młodych ludzi, a tak negatywnie wpływających na ludzkie zdrowie. Przedstawienie to zostało zaprezentowane na przeglądzie teatralnym pod patronatem Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka, gdzie wywalczyło pierwsze miejsce.
Spotkanie mieszkańców dzielnicy ze społecznością szkolną cały czas umilały prezentacje wokalne naszego chóru szkolnego i jego szczególnie wyróżniających się członków: Julii Wolbiś, Patrycji Jackowskiej, Natalii Tomzik, Katarzyny Pacak, Marty Kot. Na dobrą zabawę wpływały także atrakcje kulinarne i sprawnościowo-ruchowe towarzyszące imprezie, takie jak: sala słodkości, naleśniki na słono i słodko, świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne, koktajle owocowe, potrawy z grilla, dania kuchni Europy, malowanie twarzy, gra zręcznościowa „złów złotą rybkę”, rozgrywki szachowe i sportowe, popisy strażackie i tańce integracyjne. Na koniec pikniku grono pedagogiczne przygotowało wielką niespodziankę dla wszystkich uczestników spotkania. W spektakularny sposób „odegrało” wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”, który wzbudził u widowni ogromne rozbawienie i zaskoczenie. Piękne stroje, żywa dekoracja (rzepka, drzewa) oraz umiejętność zabawy i pokazania dystansu do siebie zapewniły widzom niezapomniane wrażenia. Zabawę zakończyło losowanie głównej nagrody – roweru miejskiego, który ufundowali zwycięzcy zeszłorocznego pikniku – państwo Marzena i Sebastian Ułamkowie. Mamy nadzieję, że wszyscy wspaniale się bawili i z radością będą wspominali miłe chwile spędzone wspólnie z naszą społecznością uczniowską.

[widgetkit id=210]