191217 caritas

Podobnie jak w latach ubiegłych, Szkolne Koło Caritas wzięło udział w  przedświątecznej zbiórce żywności organizowanej przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. W sobotę, 7 grudnia, uczniowie naszej szkoły przez wiele godzin zachęcali klientów dyskontu Biedronka przy ul. Radomskiej do poparcia akcji pomocowej. Młodzież naszej szkoły nie po raz pierwszy udowodniła, że chętnie angażuje się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, szczególnie rodzinom wielodzietnym, chorym, samotnym oraz osobom starszym.
W szlachetnej akcji wzięło udział wielu członków SKC, którzy zasłużyli na podziękowania i pochwałę. Opiekunkami młodzieży podczas całej akcji były siostra Beata Gradzik i mgr Anna Baros.