Autor: Agnieszka Kaleta

— — — — — — — — — — — —

20 maja, już o 7.30 dla klasy 4 a zaczął się weekend! Ale jak zaczął! Zamiast klasycznej piątkowej serii lekcji – podróż na zachód, do stolicy Dolnego Śląska. Tam uczniowie doświadczyli genius loci. Fenomen Wrocławia poznali poprzez jego fascynującą historię i architekturę. Ze szczególnym uwzględnieniem tropienia emblematycznych krasnali, na które „polowali” z aparatami fotograficznymi.

Dalej, spacerując malowniczymi uliczkami starego miasta, młodzież poznała losy Ostrowa Tumskiego, słuchała opowieści o mieście twierdzy czy o pracy latarnika (do dziś „wyręcza” elektrownię!).

Ta część wycieczka zwieńczona została lodami, które w tak fenomenalnych okolicznościach, w tak upalny dzień smakowały wyjątkowo.

Kolejnym ważnym punktem programu było wrocławskie Afrykarium. Największe wrażenie na czwartoklasistach zrobił podwodny tunel zbudowany pod zbiornikiem strefy Kanału Mozambickiego. Z zapartym tchem pokonali trasę  z trzech stron otoczeni przez ryby i inne zwierzęta. Bardzo dużą popularnością młodych fotografów cieszył się też zewnętrzny basen, w których żyją pingwiny, foki i pełne wdzięku hipopotamy. Przed zachodem słońca – zmęczona, ale zadowolona 4 a wróciła do Częstochowy. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agnieszka Kaleta i Agnieszka Kula.