Jednym z obowiązkowych przedmiotów szkolnych jest informatyka, ale w dzisiejszym świecie nie jest to już tylko przedmiot szkolny, który może być przez ucznia bardziej lub mniej lubiany, lepiej lub gorzej przyswojony. Umiejętność korzystania z technologii informatycznych jest nieodzowną umiejętnością nie tylko na rynku pracy, ale nawet w codziennym życiu. To wszystko sprawia, że szkoła powinna przygotować ucznia do sprawnego posługiwania się komputerem. Aby uczniowie chętnie i we właściwych warunkach korzystali z nauki informatyki, nieodzowny jest nowoczesny sprzęt, który w tej pracowni nie tyle niszczy się z czasem, jak może to mieć miejsce w innych salach lekcyjnych, lecz przestaje być przydatny, stając się przestarzałym.

Na szczęście nie jest tak w naszej szkole. 14 października w Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Święto to było również okazją do uroczystego otwarcia pracowni informatycznej, której modernizacja nastąpiła w ramach Budżetu Obywatelskiego zadanie 553, Dzielnicowy punkt nauki i integracji międzypokoleniowej w Szkole Podstawowej nr 29 w Częstochowie.

Uczniowie pod kierunkiem swoich opiekunów przygotowali krótkie inscenizacje nawiązujące do otwarcia naszej nowoczesnej pracowni. Pierwszoklasiści wykazali się sporą wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z komputera. Ich słowa były doskonałym tłem dla występu starszych dziewcząt, których układ taneczny w sposób obrazowy i niezwykle sugestywny uświadomił widzom, że korzystanie z internetu jest zarówno dobrodziejstwem, jak i zagrożeniem.

Po części artystycznej nadeszła chwila uroczystego otwarcia sali informatycznej. Pani Dyrektor, zaproszeni goście: Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Częstochowy – Pan Dariusz Kapinos, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Częstochowie – Pani Jolanta Ociepka, Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy – Pani Agnieszka Banasik, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 32 w Częstochowie – Pani Iwona Bialik, Przewodniczący Rady Dzielnicy Grabówka – pan Mirosław Kucia – Piekarski, Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 29 – Pani Marzena Ułamek, przedstawiciel firmy „Elektrobud”, pomocnik przy realizacji zadania z BO – Pan Krzysztof Pacud oraz przedstawiciele trójek klasowych i pierwszoklasiści z wychowawcami skierowali swoje kroki do pięknej i nowoczesnej sali informatycznej. Tu nastąpił moment przecięcia wstęgi przez zaproszonych gości, dyrektora szkoły oraz reprezentantów klas pierwszych: Wiktorię i Filipa.

Pracownia informatyczna z nowoczesnym sprzętem zapewne pomoże uczniom odkryć, że poza grami, komputer daje wiele innych możliwości.

Dyrektor Szkoły składa wyrazy wdzięczności paniom: E. Krajewskiej, M. Itczak, K. Głębiewskiej za przygotowanie oprawy artystycznej oraz państwu: E. Chęcińskiej, B. Marks, B. Kukli, A. Kołaczyk, D. Stefaniewicz vel Stachowicz, R. Gajdzie, J. Kościelnemu za wsparcie techniczne uroczystości.

 

A tak wyglądała nasza stara pracownia: