180221 warszyc

180221 warszyc

Dnia 17 lutego nasi uczniowie  wzięli udział w uroczystości upamiętniającej stracenie kpt. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”.

Uroczystość rozpoczęła się formułowaniem pocztów sztandarowych, wprowadzeniem pocztu sztandarowego Jednostki Wojskowej  Komandosów z Lublińca, wprowadzeniem sztandarów innych organizacji oraz uroczystą zmianą warty honorowej przy Pomniku Pamięci Narodowej gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” przy ul. Wręczyckiej. Uczniowie uczestniczyli w Apelu Pamięci kierowanym do „Bohaterów walk o niepodległość Rzeczypospolitej, mieszkańców ziemi częstochowskiej i radomszczańskiej, żołnierzy Wojska Polskiego, kombatantów, działaczy i rodaków oraz w złożeniu kwiatów przed pomnikiem gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”.

Naszą szkołę w czasie uroczystości reprezentowali: Patrycja Jackowska, Magdalena Naumik, Julia Nocuń, Hubert Kozak – uczniowie klasy VIa.

[widgetkit id=280]