181123 uroczystosc lwow

181123 uroczystosc lwow

Dnia 22. Listopada uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w obchodach 100. rocznicy zwycięskiej obrony Lwowa na Placu Orląt Lwowskich. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, wystąpieniami okolicznościowymi oraz wręczeniem odznaczeń nowym Honorowym Członkom Towarzystwa Miłośników Lwowa. Wysłuchano Apelu Poległych i złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem Orląt Lwowskich. Oficjalną uroczystość zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca i Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa oraz odśpiewanie lwowskiej pieśni „W dzień deszczowy i ponury”.

Naszą szkołę reprezentowali: Izabella Adamczyk, Julia Brenneke, Zuzanna Całus, Martyna Golis, Lena Pożarlik, Filip Nowak, Jakub Stobiecki, Fabian Rydz.

[widgetkit id=389]