170319 czytanie

170319 czytanie

„Witajcie w naszej bajce” to projekt, który ma na celu popularyzację czytania książek wśród dzieci. Uczniowie klasy IIIc regularnie i aktywnie biorą udział w zajęciach poświęconych temu programowi. W związku z tym w czwartek pani Małgorzata Parzonka – mama Gabrieli – czytała książkę pt. „Myszka Pik” autorstwa Witali Bianki.
Młodzi słuchacze byli zafascynowani tą lekturą. Po przedstawieniu utworu, pani Małgorzata przeprowadziła rozmowę o treści opowiadania. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na pytania związane z tekstem, dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami na temat fabuły. Na koniec zajęć pani Parzonka zaskoczyła wszystkich obecnych osobistym wyznaniem, iż ta książka jest cenną pamiątką – nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Jak sama stwierdziła: „To właśnie utwór „Myszka Pik” przyczynił się do tego, że świat książek stał się jej szczególnie bliski”.
Panie Ewa Krajewska i Ewa Konieczna serdecznie dziękują pani Małgorzacie Parzonce za udział w zajęciach. Dzięki takiej postawie rodzice pomagają szkole realizować misję edukacyjną i wychowawczą.

[widgetkit id=172]