161223 jaselka

161223 jaselka
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia w sali gimnastycznej zebrali się: pani dyrektor Aleksandra Nocoń, pani wicedyrektor Agnieszka Janiszewska – Wypych, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Jasełka przygotowali i przedstawili uczniowie klasy IIa i IIb pod opieką wychowawczyń: pani Małgorzaty Złotorowicz oraz pani Bogumiły Skubały. W świąteczny nastrój i atmosferę narodzin małego Jezusa wprowadził zebranych taniec ze wstążkami w wykonaniu śnieżynek. Następnie uczniowie przebrani w ciekawe kostiumy, w scenerii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Zbawiciela. Młodzi aktorzy z przejęciem odgrywali swoje role. Był Św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie, zwierzęta i dzieci. Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami przygotowanymi przez chór szkolny. Uroczystość zakończył taniec przygotowany przez uczniów klas starszych z koła tanecznego. Z serdecznymi, świątecznymi życzeniami rozeszliśmy się do domów.

Wychowawczynie klasy IIa i IIb pragną złożyć gorące podziękowanie wszystkim, którzy okazali pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

[widgetkit id=147]