Od wykonania pierwszego w historii zdjęcia minęło już 190 lat. W tym czasie w fotografowaniu zmieniło się prawie wszystko, ale najważniejsze pozostało – chodzi o to, by uchwycić chwilę …
Dlatego zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w konkursie. Celem jest uwrażliwienie na piękno przyrody otaczającego nas świata oraz dostrzeganie niezwykłych detali, rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody, jej dokumentowania, interpretacji, opisu, a także kształtowanie świadomości ekologicznej. Każdy z uczestników może dostarczyć maksymalnie trzy fotografie. Zdjęcia należy umieścić w kopercie i dołączyć kartkę z informacją (imię i nazwisko autora, tytuł pracy, miejsce wykonania zdjęcia) oraz oświadczenie, iż fotografie wykonane są osobiście. Prace bez oświadczenia zostaną zdyskwalifikowane. W przypadku prac z wykorzystaniem wizerunku osób prywatnych, potrzebne będzie oświadczenie, że osoby znajdujące się na zdjęciu wyrażają zgodę na ich publikację.

Oceniane będą przede wszystkim wartości, takie jak: estetyka, wyczucie artystyczne, pomysłowość, oryginalność oraz jakość wykonania. Oceny zdjęć dokona jury powołane przez organizatora. Decyzja jury jest ostateczna. Dostarczenie prac oznacza akceptację warunków konkursu. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.

• Termin dostarczania zdjęć do 30.09.2016r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu 04.10.2016r.

Życzymy powodzenia – koordynatorzy, panie: Barbara Rek i Ewa Konieczna.