180621 sejm

Chociaż wakacje tuż-tuż, ale jeszcze kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego pani poseł Halina Rozpondek zaprosiła laureatów Konkursu Kaligraficznego na wycieczkę do Warszawy. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii klas gimnazjalnych Alicja Wójcik, a w kategorii klas IV-VII jej młodsza siostra – Anna Wójcik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Tam wysłuchaliśmy krótkiego wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentu. Następnie w Sali Kolumnowej poznaliśmy szczegóły pracy posłów z różnych ugrupowań zasiadających w parlamencie. Wizytę w sejmie zakończyliśmy w Starym Domu Poselskim, gdzie czekał na wszystkich uczestników wycieczki dwudaniowy obiad. Pełni sił ruszyliśmy Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem, zatrzymując się przy najważniejszych zabytkach naszej stolicy. Odpoczywaliśmy na „ławeczkach Chopina”. Te wykonane z czarnego kamienia siedziska są multimedialne i po naciśnięciu guzika rozlega się muzyka kompozytora. To nie koniec – na każdej z 14 ławek znajduje się fotokod (mały obrazek złożony z figur geometrycznych). Gdy zrobimy mu zdjęcia telefonem komórkowym, otrzymamy dostęp do multimediów związanych z artystą. Tak zrelaksowani ruszyliśmy na spacer po Starówce Warszawskiej i o godzinie 15 rozpoczęliśmy zwiedzanie Zamku Królewskiego. Dla wszystkich była to wspaniała lekcja historii. I aż żal wyjeżdżać było!