190226 mitologia

Popularyzacja wiedzy o literaturze antycznej oraz uświadomienie jej ponadczasowości to główny cel konkursu. Do starożytnych potyczek stanęli uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Test okazał się być dość trudnym, ale nie zniechęcił uczestników.  Dzielnie zmagali się ze związkami frazeologicznymi oraz trudnymi nazwami bogów i herosów greckich. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
Marcelina Mazurek z klasy V c ex aequo Agnieszka Krawczyk klasa III c, Kinga Janicka klasa III d gimnazjum.

Gratulacje! Nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów w II półroczu.

Konkurs zorganizowały: Renata Gajda, Mariola Szymurska – Kałmuk, Magdalena Walocha, Iwona Knysak.