W kwietniu uczniowie klas II A i B pojechali na wycieczkę do Wieliczki. Największą atrakcją wyjazdu był nocleg w zabytkowej kopalni aż 125 m pod ziemią. Wycieczkowicze spali w Komorze Słowackiego, gdzie nad ich snem czuwały dobre duszki kopalni – Soliludki. Pyszną kolację i śniadanko dzieci zjadły w Komorze Budryk w towarzystwie solnych skrzatów – Solijadków. Ogromną atrakcją było również zwiedzanie trasy turystycznej kopalni połączonej z programem dydaktycznym pt. „Odkrywamy Solilandię”. Dzieci spotkały się ze skarbnikiem kopalni i brały udział w różnych interaktywnych zabawach. W podziemnym, trójwymiarowym kinie dowiedzieliśmy się, jak powstała sól i jak dawniej wyglądała praca w kopalni. Oprócz podziemnych atrakcji, zwiedziliśmy również średniowieczny kompleks Zamku Żupnego oraz zażywaliśmy inhalacji w Tężni solankowej.

Wycieczka dostarczyła nam wspaniałych i niezapomnianych wrażeń! Tak ciekawą podróż zorganizowały dzieciom panie: Bożena Jędryszczak – Charuba, Sylwia Jura i Barbara Trajdos.

[widgetkit id=75]