180404 szachy

180404 szachy

W przedświąteczny wtorek, 27 marca wzięliśmy udział w Drużynowym Turnieju Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Szachach – III Wielkanocne Granie.

Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Gastronomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Honorowy Patronat nad zawodami objął Prorektor ds. Zarządzania i Marketingu Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Arnold Pabian.

Zawody rozegrano na dystansie siedmiu rund, tempem piętnaście minut partia na zawodnika. W zawodach wzięły udział dwadzieścia trzy drużyny. Nasz zespół w składzie: Kamil Sroka, Emilia Egeman i Marta Kot rozegrał bardzo dobre zawody i z dorobkiem czterech zwycięstw i jednego remisu zajął trzecie miejsce!

Dorobek indywidualny też jest okazały. Marta Kot zdobyła srebrny medal na szachownicy trzeciej, a Emilia Egeman brązowy na szachownicy drugiej. Kamil Sroka na pierwszej szachownicy zajął ósme miejsce.

Gratulacje dla naszych reprezentantów.

Link do strony turniejowej z wynikami: http://www.hetman.czest.pl/gastro/

[widgetkit id=303]