180405 konkurs wielk

Uczennica klasy III d, Wiktoria Długosz, zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Moja Wielkanoc” organizowanym przez Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kultywowanie tradycji, propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi, rozwijanie myślenia otwartego i twórczego, pobudzenie dziecięcej wyobraźni, ocalenie od zapomnienia dziedzictwa dorobku kulturowego.

Do konkursu zgłoszono 163 prace plastyczne nadesłane przez przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja z powiatu częstochowskiego. Młodzi plastycy wykazali się dużą inwencją twórczą, interpretując hasło: „Moja Wielkanoc”. Wśród przedstawionych motywów dominowały: Niedziela Palmowa, święconka, pisanki, zajączek i lany poniedziałek. Komisja zwróciła uwagę, że zabrakło prac bezpośrednio nawiązujących do idei Świąt Wielkanocy, którymi są męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.