180925 boisko

180925 boisko

Stało się – od piątku, czyli od 21 września – możemy „legalnie” korzystać z wielofunkcyjnego boiska przy naszej szkole! Legalnie, bo w godzinach porannych, tuż przed 11:00, odbyło się oficjalne otwarcie tego obiektu sportowego. Ceremonię na miarę rozpoczęcia igrzysk olimpijskich swoją obecnością uświetnili:

 • Pan Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy,
 • Pani Joanna Grabowska – Zastępca Dyrektora Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach,
 • Pani Jolanta Ociepka – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatury w Częstochowie,
 • Pani Barbara Gieroń – Radna Miasta Częstochowy,
 • Pan Michał Konieczny – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy,
 • Pani Aurelia Nadrowska – Główny Specjalista Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy,
 • Pan Aleksander Sałacki – Kierownik Referatu Realizacji Inwestycji i Remontów,
 • Pan Grzegorz Sikora – Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie,
 • Proboszcz Parafii Św. Franciszka z Asyżu Ks. Prałat Roman Szecówka,
 • Pan Mirosław Kucia-Piekarski – Przewodniczący Rady Dzielnicy,
 • Pani Iwona Bialik – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 32,
 • Pan Dariusz Wielgórka – Przewodniczący Rady Rodziców.

Gdyby pogoda nam nie dopisała, na pewno rozgrzalibyśmy się od wielu ciepłych, motywujących, pełnych optymizmu i życzliwości słów, które padły a propos: sportu, zdrowia, młodzieży, rywalizacji zarówno ze strony gospodarzy – pani dyrektor Iwony Nędzyńskiej-Mól, jak i gości – pana prezydenta, pani kurator czy księdza. Naszą wdzięczność i radość pomogła nam wyrazić pamiątkowa fotografia całej społeczności szkolnej na nowym boisku, wręczona przez panią dyrektor panu prezydentowi w postaci sporego „portretu”.

Po przecięciu wstęgi, po wyprowadzeniu sztandaru szkoły zaczęła się część artystyczno-sportowa. Prosto z prób koła teatralnego pojawili się: hrabia de Coubertin – Michał Baryła, potem – muzyczne wyznania o wyższości miłości do siatkówki nad miłością do futbolu duetu Natalia Tomzik i Mieszko Mazurek, a wszystkiemu z wysokości tronu przyglądał się Zeus – Hubert Kulejewski (z olimpijskim spokojem zniósł próbę porwania przez Eola znicza ze świętym ogniem – dla BHP kartonowym). Równie czarujący był występ Mai Rytkowskiej tańczącej z szarfą. Tą umiejętnością popisał się także zespół Wygibaski, wykonując niewiarygodnie dynamiczne ewolucje choreograficzne. Tak też wyglądał popis akrobatyczny Marcela Mielczarka – ten chłopak to szaman sportu! Pamiętaliśmy również o dyscyplinach zespołowych – pokazy mistrzów: piłki siatkowej (Kuba Kantorowicz i Marcel Pośpiech), piłki koszykowej (Iwo Rokicki, Stanisław Całus i Maksymilian Wojnowski), piłki nożnej (Bartosz Bąk, Mikołaj Kempa, Maksymilian Zyzik) wzbudziły niemały aplauz.

Nie zabrakło nam żywych kół olimpijskich, które uformowali uczniowie zgodnie z oryginalnymi barwami tego symbolu. Z ich ust padały deklaracje sportowe, których przesłanie było analogiczne do słów przyrzeczenia – krew, pot i łzy na treningach, godne reprezentowanie szkoły na zawodach, zawsze w duchu fair-play. To było swego rodzaju ślubowanie, złożone przez przewodniczących klas w imieniu wszystkich juniorów, a przez panią dyrektor i pana Dariusza Szlubowskiego – w imieniu seniorów.

Cała uroczystość, jak zwykle u nas, miała godną oprawę muzyczną zagwarantowaną przez genialnych chórzystów dyscyplinowanych artystycznie przez śmigającą po klawiszach panią Monikę Itczak. Tejże oprawy punktem tyleż kulminacyjnym, co finałowym była helowa eksplozja radości, czyli „strzał” kolorowymi balonami wprost do nieba! Oprócz sportu – więcej nam nic nie trzeba – tą parafrazą proponujemy wyzwanie: a może…? A może w ramach inauguracji naszego wielofunkcyjnego boiska meczyk siatkówki? Drużyna uczniów vs rodziców-nauczycieli (lub inna kombinacja)? Na szczytny cel?

Ukłony, brawa i wyrazy uznania dla: uczniów występujących w naszej ceremonii otwarcia wielofunkcyjnego boiska oraz dla koordynatorek: pani Katarzyny Głębiewskiej i p. Aliny Witczak, któreż to kierują specjalne podziękowania dla pani Doroty Szlubowskiej, Elżbiety Chęcińskiej i Marioli Szymurskiej-Kałmuk.

http://www.wczestochowie.pl/artykul/31314,nowoczesne-boisko-przy-sp-nr-29-w-czestochowie

http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=25894

[widgetkit id=361]