180410 przedszkolaki

5 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 32 w Częstochowie. Wśród nich były te, które od września będą uczniami naszej szkoły. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez starszych kolegów, uczniów klas trzecich. Obejrzały inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio”, rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w zajęciach muzycznych. Tematem przewodnim wszystkich zajęć była wiosna. Dzieci zachwyciły się również doświadczeniami, które obserwowały w pracowni chemicznej. Oglądały zmiany kolorów, „burzę” wywołaną w probówce oraz spalanie magnezu. Słodki poczęstunek zakończył pierwszą wizytę w szkole. „W szkole jest fajnie” – rozbrzmiewały słowa nucone przez maluchy, powracające do swojego przedszkola. Zajęcia dla przedszkolaków przygotowały wychowawczynie klas trzecich: Małgorzata Złotorowicz, Bogumiła Skubała, Maria Gadnicka, Dorota Wójcik oraz panie: Edyta Stacherczak i Ewa Krajewska.