190116 filharmonia

190116 filharmonia

Od piątku 21.09.2018 roku uczniowie klas II rozpoczęli regularny cykl spotkań oraz audycji muzycznych, na które wyjeżdżają do Filharmonii Częstochowa. Byliśmy na następujących zajęciach:

1) „Hebanowa dusza skrzypiec” (21.09.2018),

2) „Dziecięce triki w poszukiwaniu muzyki” (19.10.2018),

3) „Poradnik melomana” (23.11.2018),

4) „To nie do wiary, w filharmonii kryją się czary” (14.12.2018),

5) „Muzyka z piaskownicy” (11.01.2019).

Głównym celem wspomnianych zajęć jest możliwość obcowania dzieci z muzyką „na żywo”, poznanie instrumentów muzycznych – ich budowy oraz przeznaczenia, a także doświadczanie wrażeń muzycznych, oglądanie aranżacji tanecznych i kostiumów. W czasie zajęć uczniowie ćwiczą i rozwijają muzyczną wyobraźnię oraz aktywnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach – śpiewanie piosenek na scenie, granie na dostępnych instrumentach muzycznych, rozwiązywanie zagadek z zakresu muzyki. Zajęcia przygotowuje i prowadzi Pani Małgorzata Starczewska – Owczarek, która zawsze na wesoło wprowadza dzieci w tajniki muzyki, bawi i zaraża swoją pasją do świata muzyki. Na zajęciach mieliśmy okazję poznać ciekawych gości – muzyków. W czasie tych spotkań uczniowie z wielkim zainteresowaniem i typowo dziecięcą ciekawością poznają niezwykły świat muzyki.