14 stycznia 2016 r. uczennica klasy VIb naszej szkoły – Zuzanna Domagała wzięła udział w II Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowanym w Gimnazjum nr 12 w Częstochowie. W bieżącym roku jego organizacji przyświecał cel upamiętnienia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość poświęcona była również pamięci Poległych, wszystkich tych, którzy walczyli o wolność naszego narodu.

W potyczkach udział wzięli uczniowie częstochowskich szkół podstawowych, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: pieśń i poezja.

Miło nam poinformować, iż Zuzia zajęła II miejsce w kategorii pieśń. Spektakularnie wykonała utwór Bułata Okudżawy pt. „Piosenka o żołnierskich butach”. Na gitarze akompaniował jej kolega -uczeń Liceum im. C. K. Norwida -Maciej Mazur. Gratulujemy Zuzi sukcesu i mamy nadzieję, że wciąż będzie realizowała swoje wokalne pasje.