181102 wolontariat

2 października pierwsza, a 19 października druga grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Agape w ramach projektu: Wolontariat? Wchodzę. Wygrywam.

W czasie wspólnych zajęć wolontariusze mieli możliwość lepszego poznania samego siebie i innych klubowiczów. Zrealizowanie  różnych zdań, wskazanych przez prowadzących warsztaty, wymagało prawdziwej współpracy, co na pewno służy integracji zespołu i pozwoli, by sprawnie wykonywał on podjęte działania. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy  dowiedzieli się, czym jest wolontariat. Otrzymali odpowiedź, co mogą jako wolontariusze dać innym i co sami mogą zyskać dzięki takiej pracy.