W naszej szkole gości już wolontariuszka z Turcji Nida Karaca, która realizuje projekt „Join thru music” w ramach akcji „Młodzież w działaniu”. Nida pozostanie w naszej szkole do końca roku szkolnego. Będzie asystować nauczycielom przede wszystkim przedmiotów artystycznych i językowych, ale także uczestniczyć w zajęciach świetlicowych. Mamy nadzieję, że uczniowie, wykorzystując możliwość porozumiewania sie w języku angielskim, uzyskają większą motywację do nauki języka obcego i poznawania obcych kultur.

Nida w dniach 22-26 listopada była na szkoleniu „On-Arrival Training” w Warszawie. W szkoleniu wzięli udział wolontariusze, którzy przyjechali do Polski (m. in. do Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Olsztyna) w ramach Wolontariatu Europejskiego. Spotkanie miało na celu integrację wolontariuszy oraz wymianę doświadczeń. W sumie na spotkaniu było 22 wolontatriuszy, m. in. z Armenii, Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Austrii i Gruzji. Wolontariusze zaprzyjaźnili się i na pewno zostaną w kontakcie.

nida polski

Ciągle uczę się języka polskiego i wydaje mi się, że idzie mi coraz lepiej. Moją nauczycielką polskiego jest pani Iwona.

Boże Narodzenie

W Turcji nie ubieramy choinki, ale ubierałam ją w Polsce. Pomagałam w przygotowaniu kolacji wigilijnej
Wigilia było bardzo dziwny dla mi. Ponieważ, nie mam tak samo tradycyjne w Turcji. Ale, czułam się dobrze. Ryba, zupy, ciastka wszystko było tak smaczne.

nida swieta

W czasie Świąt Bożego Narodzenia byłam na Jasnej Górze. Widziałam szopkę wystawioną z tej okazji. Jest bardzo ładna. Jest tam mnóstwo żywych zwierząt. Na Jasnej Górze jest wystawa choinek udekorowanych przez uczniów oddałam głos na choinkę ze Szkoły Podstawowej nr 29.

Sylwester w Gdańsku

Byłam w Gdańsku na Sylwestra. Mam kolega i koleźanka w Gdańsku. Są wolontariusze. Było zabawne. Lubię Polska i kultury polskiej.

Kulig

nida kulig

Było bardzo zimno, ale to było jak sen.

nida krakow

Byłam w Krakowie z moim przyjaciółką. Odwiedziełyśmy stare miesto.

Wielkanoc

Byłam w kościele z koszykiem. Na obiad z Elą i wolontariuszkami. Jadłam jajka. Janek oblał nas wodą na śmigus-dyngus.

Szkolenie dla wolontariuszy – Toruń

nida torun

Byłam na szkoleniu w Toruniu z koleżanką Anią.

5 urodziny eTwinningu w SP 29

nida etweet

Moja koleżanka Angie. Ona jest z Francji. Angie opowiadała o swojej ojczyźnie – Francji.

Juwenalia w Częstochowie

nida juwe

Częstochowska Wiosna Studentów
To było konkurecja dla ” Crazy Car” szalone samochody
Więcej nt. zjazdu na byle czym w Częstochowie

Zielona szkoła nad morzem

nida morze

Byliśmy nad morzem na zielonej szkole.
Nad Bałtykiem bylo bardzo zimno.
Byłam w muzeum.

Wycieczka do Murzasichle

nida gory

Byliśmy w Murzasichle z klasą III B.

Wycieczka do Muzeum Chleba

nida chleb

Byliśmy w Tarnowskich Gorach w Muzeum Chleba

Zakonczenie Roku

nida zakoncz

To był mój ostatni dzień w szkole. Byłam bardzo smutna, ale na pewno nie zapomnę!
Dzięki dla wszystkich. Pozdrawiam.

Nida KARACA