200902 powrot do szkoly

200902 powrot do szkoly

W deszczowej aurze i w nietypowy sposób rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Niezmienne pozostało jednak uroczyste wprowadzenie Sztandaru Szkoły Podstawowej nr 29 i wysłuchanie hymnu Polski.

Stosując się do wszelkich zaleceń ostrożności, nasza szkoła szczególnie uroczyście przyjęła najmłodszych uczniów, dla których było to pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego. I tych nieco starszych, którzy opuszczając szeregi najmłodszych, znajdujących się dotąd pod czujnym okiem ukochanej pani, wyruszają na szerokie wody uczniowskiego życia.

Pani Dyrektor serdecznie przywitała reprezentantów braci uczniowskiej zgromadzonych w sali gimnastycznej, a następnie przypomniała o wrześniu 1939r., zachęcając uczniów do uczczenia minutą ciszy Polaków poległych w II wojnie światowej.

Uczniowie klas starszych oraz oddziałów klas II i III spotkali się z wychowawcami w swoich salach, gdzie zostały im przekazane najważniejsze informacje związane z niecodziennym funkcjonowaniem szkoły. Wychowankowie natomiast przekazali swoim nauczycielom, że tym razem naprawdę chcą wrócić do szkoły.

Czego życzyć w tym roku naszym uczniom i nauczycielom. Standardowo: samych sukcesów. I przyziemnie: możliwości chodzenia do szkoły.

 

[widgetkit id=515]