180207 nagrody

W piątek 26 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VI Powiatowym Konkursie „Szkolne izby pamięci i tradycji narodowej” zorganizowanym przez SOD pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Rywalizowali w nim uczniowie częstochowskich przedszkoli, podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Zmagania toczyły się w dwóch kategoriach: Budujemy Szkolne Izby Pamięci Narodowej oraz Historia w przedmiotach zaklęta.

Jak informowaliśmy w grudniu, w naszej kategorii uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu. A oto rozstrzygnięcia komisji konkursowej:

Kategoria „Budujemy Szkolne Izby Pamięci Narodowej”

• I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie
  • II miejsce – VI Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie
  • III miejsce – Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie

wyróżnienie – Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie

Kategoria „Historia w przedmiotach zaklęta”

• I miejsce– Szkoła Podstawowa nr 8 im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie,
  • II miejsce– Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie
  • III miejsce– Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie

wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 50 im. gen Sikorskiego w

Częstochowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Częstochowie

Piszą o nas: http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=10222

Tytułowe zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Miasta.