160926 krasiejow

160926 krasiejow

Dnia 23 września uczniowie z klasy IIA, IIB, IIC i IID udali się na wycieczkę do zaczarowanego i bardzo ciekawego miejsca – Juraparku w Krasiejowie. Organizatorkami wycieczki były wychowawczynie poszczególnych klas: p. Małgorzata Złotorowicz, p. Bogumiła Skubała, p. Maria Gadnicka, p. Dorota Wójcik. Przez całą podróż dzieci z niecierpliwością wyczekiwały przybycia na miejsce. Sprzyjała im piękna, słoneczna pogoda. Program wycieczki obejmował wiele atrakcji, dzięki którym uczniowie poznali życie na Ziemi przed milionami lat. Należały do nich: przejażdżka multimedialnym Tunelem Czasu, spacer ścieżką edukacyjną, wzdłuż której rozmieszczone były naturalnej wielkości rekonstrukcje płazów i gadów, pobyt w Muzeum Paleontologicznym i w Prehistorycznym Oceanarium. Kolejnym punktem programu były warsztaty edukacyjne, podczas których uczniowie malowali figurki dinozaurów i amonitów. W kinie 5D dzieci przeżywały przygody bohaterów nie tylko zmysłem wzroku, ale również przez ruch, dźwięk i zapach. Zostały też delikatnie zroszone wodą. Ostatnim etapem wycieczki był Park Rozrywki i Zabaw, który naszym uczniom najtrudniej było opuścić. Nie zabrakło także czasu na smaczny obiad oraz kupowanie pamiątek. Po tak bogatej ofercie edukacyjnej i doskonałej zabawie, dzieci pełne radości i wrażeń bezpiecznie wróciły do domu.

[widgetkit id=108]