181011 energylandia

181011 energylandia

Zlokalizowany w Zatorze Park Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Po wejściu na teren parku, każdy bez limitu może korzystać ze wszystkich atrakcji skupionych w czterech strefach: Bajkolandii, Strefie Familijnej, Water Parku oraz Strefie Ekstremalnej.

W piątek 5 października z atrakcji oferowanych w tym parku mogli  skorzystać uczniowie klas szóstych. A jak było? To przedstawiają krótkie relacje uczennicy klasy VI c oraz jednego z rodziców.

Tak swoje wrażenia opisała Natalka Nawrocka – uczennica klasy VIC:

„5 października wszystkie szóste klasy pojechały na wycieczkę do Energylandii. Już od początku tygodnia nie mogliśmy się doczekać. Gdy dojechaliśmy do parku rozrywki, od razu zaczęliśmy się bawić, pamiętając oczywiście o wcześniej ustalonych zasadach bezpieczeństwa. Co odważniejsi zaraz na początku poszli na najwyższy i najszybszy Roller Coastery w Europie – HYPERION. Większość jednak zaczęła od ENERGUSIA, a potem było już tylko coraz bardziej ekstremalnie. Gdy już wszyscy się wykrzyczeli na najróżniejszych kolejkach i atrakcjach, wróciliśmy do Częstochowy i mimo zmęczenia, byliśmy uśmiechnięci i w dobrych humorach. To był naprawdę bardzo udany dzień i mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się go powtórzyć.”

 

A tak jedna z mam ucznia opisuje wrażenia swojego syna:

„Kacper wrócił z wycieczki baaaardzo zadowolony. W końcu się doczekał wizyty w Energylandii. Nas namawiał bardzo długo, ale się nie udało, ponieważ ani mąż, ani ja nie jesteśmy fanami tego typu parków rozrywki. Kacper był pod wrażeniem ogromnej ilości atrakcji i powiedział, że jeden dzień to zbyt krótko, żeby skorzystać ze wszystkiego. Najbardziej podobał mu się HYPERION. Mówił, że sporo osób bało się skorzystać z tej atrakcji… Zapytany, czy chce jeszcze kiedyś tam pojechać, bez zastanowienia powiedział, że koniecznie. Towarzystwo koleżanek i kolegów z klasy było dla niego również bardzo ważne. A dla nas najważniejsze jest, że przyjechał szczęśliwy. Także wycieczka była strzałem w 10.”

[widgetkit id=366]