W piątek (25 września) uczniowie klasy Ic, Id i IIc pod opieką pań wychowawczyń wzięli udział w ciekawej wycieczce do Przybynowa, gdzie agrogospodarstwo „Pod Skałką” zapewniło dzieciom niezwykle ciekawą przygodę edukacyjną. Dzieci zwiedziły skansen wsi jurajskiej (chatę z XIX/XX w.), a także mini zoo, dzięki któremu poznały z bliska takie zwierzęta jak: wielbłąd, lama, osiołki, daniele, kuce, krowy szkockie, kózki i owce miniaturowe, alpaka oraz wiele innych. Dzięki lekcji dojenia krówki Marcysi mali odkrywcy dowiedzieli się „skąd się bierze mleko”, poznali narzędzia i technikę wyrobu masła. Nie zabrakło i takich atrakcji jak przejażdżka powozem konnym oraz zabawy na dmuchanych zamkach, trampolinach, huśtawkach. Było rewelacyjnie!