190528 ranczo

190528 ranczo

W dniach 20-21 maja uczniowie klasy 4d zawitali do Rancza Baranówka w Nowej Wsi Tworoskiej, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji: piękny pensjonat, boiska do gry w piłkę, plac zabaw z trampoliną i przejściem linowym oraz stadnina. Ciekawym doświadczeniem było strzelanie z łuku, slackline oraz szukanie skarbu. Dzielnie wędrowaliśmy po okolicznych lasach z kompasem i mapą terenu w reku, odkrywaliśmy dziuple lęgowe, rozpoznawaliśmy odgłosy ptaków, poznawaliśmy leśne rośliny. Wieczór upłynął nam przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Drugiego dnia zmierzyliśmy się z paintballem w wersji bezpiecznej – czyli strzelaniem do celu. Polowanie na butelki po ketchupie dostarczało wielu emocji, ale równie zabawny był widok żółtej farby rozpryskującej się na ścianie, po niecelnym strzale. Kilku śmiałków, zapiętych w linę asekuracyjną i z kaskiem na głowie, spróbowało wspinaczki po skrzynkach. Przejażdżka bryczką po okolicy, w rytm śląskiej muzyki, też okazała się wesołą atrakcją. Po kolejnych szaleństwach na trampolinie, huśtawkach i boiskach przyszedł czas na pizzę… ale każdy musiał ją przygotować samodzielnie, a taka smakuje najlepiej. Dzięki sprzyjającej aurze, fantastycznym gospodarzom stadniny i pogodzie ducha wyjazd okazał się niezwykle udany. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i miłych wspomnień.

Opiekunami uczniów były panie: Joanna Bromek i Ewa Bogdał.

[widgetkit id=435]