151022 filharmonia dzieciom

9 lutego w Zespole Szkół im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie odbył się IV Regionalny Festiwal Piosenki Europejskiej „Śpiewanie w Bieganie”. Celem konkursu była promocja kultury europejskiej poprzez formę piosenki oraz popularyzacja nauki języków obcych. W tegorocznej edycji zatytułowanej „LOVE IS ALL AROUND US”, utrzymanej w walentynkowym klimacie, swoimi umiejętnościami lingwistycznymi i wokalnymi popisały się dwie uczennice naszej szkoły: Katarzyna Pacak oraz Amelia Brenneke. Punktem kulminacyjnym konkursu było oczywiście wyłonienie jego zwycięzcy. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ młodzi wykonawcy prezentowali wysoki poziom umiejętności i zachwycali siłą wyrazu. Spośród 41 uczestników jury wyłoniło troje zwycięzców oraz przyznało pięć wyróżnień. Jest nam ogromnie miło, że  wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy VIIa Katarzyna Pacak, która wykonała piosenkę pt. “Fallin’” Alici Keys.

Opiekę nad naszymi uczestniczkami sprawowały panie Monika Itczak oraz Małgorzata Janiszewska. Gratulujemy!