Pragniemy przedstawić galerię uczniów naszej szkoły, którzy potrafią pogodzić naukę z realizacją swoich marzeń i pasji. Są wzorowymi czy bardzo dobrymi uczniami, uzyskują wysokie wyniki w nauce i mają spektakularne osiągnięcia w sporcie; zajmują czołowe miejsca w zawodach o randze wojewódzkiej, okręgowej czy nawet ogólnopolskiej. Często realizują też inne pasje…

Mamy nadzieję, że już wkrótce galeria tych naszych szkolnych „perełek” zdecydowanie się powiększy.

  • Marta Kot – uczennica klasy IIIC. Gra w szachy i z powodzeniem bierze udział w turniejach szachowych. Trenuje pod okiem pana Bogusława Snarskiego w UKS Hetman. Najbardziej spektakularne osiągnięcia Marty to: II miejsce wśród dziewcząt w Otwartym Ogólnopolskim Turnieju Szachowym z okazji XIX-lecia klubu, II miejsce w grupie dziewcząt w Otwartym Ogólnopolskim Turnieju Szachowym z okazji XX-lecia klubu, II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – zawody rejonowe. W 2015 roku Marta zdobyła IV kategorię szachową w prestiżowym Turnieju Szachowym w Zabrzu. Inną pasją Marty jest pisanie opowiadań, które publikowane są na łamach czasopism dla dzieci: „Polak Mały” czy „Tęcza”.
  • Izabela Okręglicka – uczennica klasy IVA. Od trzech lat trenuje w Częstochowskim Ośrodku Szkolenia Wyczynowego pod okiem trenera Mariusza Kolanusa. W styczniu tego roku uczestniczyła w Zimowych Mistrzostwach Polski w skokach do wody Poznań 2016. Startowała w kategorii wiekowej D (10-11 lat). Występ zakończył się sukcesem w postaci złotego medalu w skokach z wieży 5 m, srebrnego medalu z trampoliny 3m oraz brązowego medalu z trampoliny 1 m.
  • Mieszko Mazurek – uczeń klasy IVA. Swoje dwie pasje – żeglarstwo i śpiewanie rozwija od blisko pięciu lat. Przez sześć letnich miesięcy trenuje żeglarstwo w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Częstochowie. W XVI Ogólnopolskich Regatach o Puchar Ziemi Częstochowskiej Optymist Mieszko zdobył I miejsce. Natomiast przez cały rok, trzy razy w tygodniu trenuje swój głos. Śpiewa w Jasnogórskim Chórze Chłopięco-Męskim Pueri Claromontani, koncertując w kraju i zagranicą. Ostatnio z epizodyczną rolą wystąpił w filmie „Bodo”, który wkrótce pojawi się na ekranach telewizorów.
  • Emilia Egeman – uczennica klasy IVB. Naukę gry w szachy rozpoczęła w wieku 6 lat na kółku szachowym prowadzonym w naszej szkole przez pana Bogusława Snarskiego. Już w pierwszym roku nauki uczestniczyła w turniejach szachowych na terenie Częstochowy i województwa śląskiego. W drugim roku nauki gry w szachy zaczęła uczęszczać do klubu szachowego UKS Hetman i jako jego członkini reprezentuje klub w różnych turniejach szachowych na terenie kraju. Do ważniejszych osiągnięć Emilki w jej dorobku szachowym należą: III miejsce I Ogólnopolskim Turnieju Szachowym w Częstochowie dla dzieci do lat 12, I miejsce w V Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Częstochowy w szachach szybkich, I miejsce – w kategorii dziewcząt szkół podstawowych – w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym z okazji XIX- lecia klubu UKS Hetman.
  • Tymon Żak – uczeń klasy IVB. Już od drugiej klasy szkoły podstawowej dwa razy w tygodniu trenuje tenis stołowy. Jest członkiem klubu AZS przy częstochowskiej Akademii Jana Długosza, gdzie trenuje pod okiem rodziny Piętów. Największy sukces Tymona to indywidualnie III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach AZS i brązowy medal w deblu. Od pięciu lat chłopiec trenuje też piłkę nożną w klubie sportowym Skra Częstochowa. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu, a w weekendy chłopcy grają sparingi i jeżdżą na turnieje piłkarskie. Wraz z drużyną Tymon zdobył wiele pucharów na turniejach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.
  • Kacper Trelowski – uczeń klasy VIC. Gdy skończył sześć lat, tata zapisał go na zajęcia piłki nożnej do klubu uczniowskiego Ajaks Częstochowa. Wtedy okazało się, że najlepszą pozycją dla Kacpra jest pozycja bramkarza. Po trzech latach zmienił klub na RKS Raków Częstochowa, w którym gra do dzisiaj. Trenuje od poniedziałku do piątku po dwie lub dwie i pół godziny dziennie. W weekendy gra turnieje lub mecze sparingowe z klubami z województwa śląskiego; jego drużyna jest Mistrzem I Ligi Wojewódzkiej Śląska. Kacper został powołany jako reprezentant kadry Podokręgu Częstochowa oraz Kadry Śląska w roczniku 2003. Do tej pory zdobył wiele statuetek Najlepszego Bramkarza, w tym jedną na Turnieju Międzynarodowym w Szydłowcu.
  • Dawid Skrzydeł – uczeń klasy VIC. W piłkę nożną gra od sześciu lat w Klubie RKS Raków Częstochowa, trenuje sześć dni w tygodniu po dwie godziny, a czasami również w niedzielę; raz w tygodniu gra z rodzicami w siatkówkę. Największe osiągnięcia sportowe Dawida to – nagroda Króla Strzelców Ligi Śląskiej, lll miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Deichmann, ll miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim organizowanym przez Sk-Bank, ll miejsce w Ogólnopolskim Turnieju rocznika 2003 w Opocznie, Puchar Tymbarku. Dawid lubi jeździć na nartach i pływa na windsurfingu.
  • Karolina Klekot – uczennica klasy VIC. Taniec towarzyski trenuje od sześciu lat w Szkole Tańca Dobrowolscy w Częstochowie. Treningi są czasochłonne, bo zajmują tygodniowo szesnaście godzin. Obecnie Karolina ma klasę taneczną E, ale niewiele brakuje jej do D klasy w kategorii wiekowej 12-13 lat. Jej największe osiągnięcia to: II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej, III miejsce w Mistrzostwach Okręgu Śląskiego- Puchar Okręgu Śląskiego, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Opolu.

[widgetkit id=56]