170505 czytanie

170505 czytanie

Korzyści, które płyną z głośnego czytania dzieciom w każdym wieku są nieocenione: czytanie uczy myślenia, daje wiedzę, pobudza wyobraźnię, pomaga zrozumieć siebie, innych ludzi i świat, zbliża dorosłych i dzieci. Wspieranie dziecka w rozwoju, kształtowanie jego zainteresowań i wyrabianie pożądanych nawyków czytelniczych musi odbywać się systematycznie oraz w jak najbardziej atrakcyjnych formach. 27 kwietnia na zajęciach koła czytelniczego gościliśmy polonistkę Marzenę Dziurkowską. W ramach projektu „Witajcie w naszej bajce”, Pani Marzena przeczytała w fenomenalnej interpretacji uczniom klasy IIIc wiersze poetów polskich. Dzieci współuczestniczyły w czytaniu, naśladując wymienione zwierzęta, wydając odpowiednie dźwięki oraz wzięły udział w zabawie ruchowej. Bardzo dziękujemy lektorowi za przybycie.
Opiekunowie: Ewa Krajewska, Ewa Konieczna

[widgetkit id=189]