171130 gastronomik

171130 gastronomik

W dniu 28. listopada uczniowie klas VIIa i VIIc pod opieką wychowawców i pani Anny Klechy odwiedzili Zespół Szkół Gastronomicznych. Podczas tzw. ,,Dni otwartych” uczniowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia w tej szkole. Siódmoklasiści zostali powitani przez panią Renatę Krawiec – wicedyrektora szkoły oraz panią mgr Iwonę Lamek. Gospodarze w trakcie prezentacji multimedialnej zapoznali gości z kierunkami kształcenia, bazą szkoły, można było także zobaczyć absolwentów, którzy osiągnęli sukces w tej branży. W dalszej kolejności nasi uczniowie uczestniczyli w degustacji koktajli i słodkości, mogli nauczyć się, w jaki sposób można dekorować stół. Na koniec zwiedzaliśmy szkołę, m.in. zajrzeliśmy do warsztatów, gdzie przygotowywane są potrawy, do pokoju hotelowego oraz do sali gimnastycznej.