161012 iiic

161012 iiic

Pierwsze tygodnie roku szkolnego już za nami! Jesień dostarcza nam wiele ciekawych okazów przyrodniczych, które wykorzystujemy w pracach plastyczno – technicznych. Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię oraz umiejętności manualne; poznają otaczający człowieka świat oraz uczą się żyć w zgodzie z naturą.

Jedną z najlepszych form poznawania otaczającego świata oraz historii jest odwiedzanie miejsc bogatych w wartości kulturalne. W związku z powyższym klasa III c wybrała się ostatnio do Radzionkowa w celu zwiedzania „Muzeum Chleba”. Podczas wycieczki dzieci obejrzały film pt. „Chleb”, z którego dowiedziały się o jego pochodzeniu oraz tradycjach związanych z wypiekami pieczywa. Ponadto właściciel obiektu, pan Piotr Mankiewicz, wygłosił prelekcję na temat szacunku do chleba. Kolejnym etapem naszej wyprawy były samodzielne warsztaty z ciastem, zwiedzanie muzeum oraz odbiór wypieków. Następnie dzieci zaproszono do zapoznania się z dawną klasą szkolną. W tym czasie uczniowie mogli uczestniczyć w prawdziwej, panującej przed laty, lekcji wraz z historycznymi eksponatami, np.: z elementarzami, materiałami piśmienniczymi, strojami, przyborami itp.

Resztę wolnego dnia uczniowie spędzili, zwiedzając Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Dzieci mogły zjechać pod ziemię i na żywo poznać metody wydobycia surowca na powierzchnię. Cały dzień był pełen wrażeń, dzieci z niezwykłą ciekawością uczestniczyły w zajęciach. Naukowa wyprawa zakończona sukcesem!

[widgetkit id=114]