170226 klasava

170226 klasava

W ostatnim czasie w klasie Va miały miejsce ciekawe wydarzenia. Jednym z nich było spotkanie z Państwem Anną i Oskarem Kazibudzkimi, którzy przeprowadzili interesujące zajęcia, podczas których zapoznali piątoklasistów z pracą coacha, trenera personalnego, ale przede wszystkim – co wzbudziło największe zainteresowanie – omówili typy osobowości człowieka. Padły więc terminy ekstrawertyk i introwertyk… typ osobowości dominujący, inicjatywny, krytyczny czy stały. Te pojęcia wywołały burzę pytań, każdy wszak chciał wiedzieć, jakim typem osobowości jest…
Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się też lekcja interaktywna zatytułowana „Magia kina”, która odbyła się 23 lutego w Klubie Politechnik, a połączona została z seansem „Tom i Huck”. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, jak tworzy się film, że nie można operatora kamery nazywać kamerzystą – to zdziwiło niejednego dzieciaka. Padło sporo ciekawych terminów związanych z filmem, które omówione zostały w połączeniu z prezentacją. Lekcja zachwyciła uczniów, a po powrocie do szkoły była dobrą okazją do napisania sprawozdania i ciekawej dyskusji.
Uczniowie klasy Va zawsze z dużym zaangażowaniem podejmują się różnych ciekawych działań, stąd też pochłonęła ich mocno praca nad wykonaniem makiet do lektury Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Powstały naprawdę ciekawe prace, które w wiarygodny sposób odzwierciedlały wygląd książkowego placu zabaw, były też okazją do koleżeńskich spotkań.
Nad organizacją klasowych inicjatyw czuwa wychowawca – Katarzyna Głębiewska.

[widgetkit id=167]