170609 borek

170609 borek

W naszej szkole fajnie jest. Jest czas na naukę i czas na zabawę, ale najfajniej jest wtedy, gdy uczymy, bawiąc się. W drugim semestrze w klasie Vb wiele się działo. Oto wydarzenia, które urozmaiciły życie szkolne.
W kwietniu uczniowie brali udział w warsztatach ekologicznych. Poznali na nich znaczenie wielu pojęć związanych z recyklingiem, a także wykonali zabawki z odpadów. Było ciekawie i wesoło.
W maju, wraz z kolegami z kl.Va, przez dwa dni zwiedzali Góry Świętokrzyskie. Poznali okolice, zabytki i zwyczaje panujące na terenie najstarszych gór w Polsce.
W czerwcu, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie poszli na spacer uliczkami dzielnicy Kolonia Grabówka. Jedli lody i pizzę, a także oglądali Aleję Brzozową, która jest pięknym, zbiorowym pomnikiem przyrody.
Również w czerwcu pojechali na wycieczkę do Białego Borku w Biskupicach. Wycieczka ta była nagrodą dla Roksany Jachimczyk za zwycięstwo w konkursie plastycznym „Konno po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej”. Dzięki koleżance z klasy wszyscy miło spędzili dzień. Była prelekcja pt. „Koń i człowiek”, która przybliżyła nam ewolucje konia i jego udział w życiu człowieka. Następnie uczniowie oglądali stajnię w Białym Borku. Wielką atrakcją była indywidualna przejażdżka na koniach. Wspólne gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku spowodowały, że wszyscy długo pamiętać będą ten radosny dzień. Oto kilka zdjęć z naszej wizyty w Białym Borku.

[widgetkit id=204]