Całoroczny konkurs świetlicowy „Wzorowy świetlik”
W konkursie na „Wzorowego świetlika” biorą udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej w okresie od października do maja bieżącego roku szkolnego. W danym miesiącu wzorowe i bardzo dobre zachowanie jest nagradzane wesołą buźką. Pod koniec miesiąca, w każdej grupie świetlicowej, wyłaniamy zwycięzcę. Zdobywca największej ilości pochwał i znaczków z uśmiechniętą buźką, na zakończenie roku szkolnego, otrzyma dyplom i nagrodę rzeczową. Nad przebiegiem konkursu czuwają panie: Ewa Konieczna i Bożena Kukla.

Świetlicowy kalendarz adwentowy
We wtorek 1 grudnia 2015 roku wśród dekoracji świetlicowych pojawił się „Kalendarz adwentowy”. Do woreczków kalendarza codziennie wkładamy drobne upominki, które dzieci mają możliwość wylosowania. Losowanie odbywa się w każdy dzień szkolny, około godziny 1300. W losowaniu biorą udział w wszystkie dzieci w tym czasie przebywające w świetlicy. Zabawa trwa do 22 grudnia 2015. Nad przebiegiem akcji czuwają panie: Ewa Konieczna i Bożena Kukla.

Mikołajki w świetlicy
W piątek 4 grudnia uczniów naszej świetlicy odwiedził Mikołaj. Nasze dzieci były przygotowane do tej wizyty: nauczyły się wierszy i piosenek, przygotowały listy do Mikołaja oraz wspólnie z wychowawczynią napisały wiersz:

„Drogi Mikołaju”
Dziękujemy Mikołaju, że nas odwiedziłeś
i znalazłeś krótką chwilkę na naszą świetlicę.
Wiemy bardzo dobrze jak jesteś zajęty,
ale sprawiasz swą wizytą, że każdy ma święto

Może jesteś już zmęczony roznoszeniem prezentów,
niech Ci wynagrodzi trud ten nasza buzia uśmiechnięta.
My dzieciaki z tej świetlicy życzymy Ci szczerze
byś mógł spełniać marzenia każdej istoty na świecie.

Uczniowie ze świetlicy SP 29
6 grudnia 2015

Wizyta Mikołaja była bardzo radosna. Dzieci z ochotą popisywały się swoimi zdolnościami aktorskimi, recytatorskimi i wokalnymi. Na koniec gość obdarował je drobnymi upominkami, a pani dyrektor, dziękując za wizytę, zaprosiła zmęczonego Mikołaja na herbatkę. Nad całością uroczystości czuwały panie: Ewa Konieczna, Bożena Kukla oraz Edyta Chłąd.

[widgetkit id=29]